Отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:1

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив 1:1, Джовани изравни от дузпа

Отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив играят при резултат 1:1 в мач от 15-я кръг на efbet Лига. Георги Русев бе прецизен в 15-ата минута, с цел да даде преднина на " алените ". Джовани изравни в края на първото полувреме от дузпа.

В 3-ата минута пристигна първата опция. Локомотив Пловдив направи добра офанзива, която приключи с фалцов удар на Джовани изъвн наказателното поле на домакините. Даниел Наумов обаче съумя да избави.

Четири минути след това Аерон Зинга получи пас в наказателното след неуверена игра на Динко Хоркаш. Нападателят на ЦСКА 1948 не съумя да си поеме топката добре, след което опита да я вдигне и шутира, само че осъществяването му не бе тъкмо.

Ангел Лясков препъна в тил Георги Русев и получи жълт картон в 9-ата минута. Това бе рисково, защото нарушаването бе на ръба на пеналтерията и можеше да докара до дузпа. След инспекцията от ВАР първичното решение на Ивайло Стоянов остана - единствено директен свободен удар обаче.

В 13-ата минута Педриньо стреля от директен свободен удар. Топката беше в задачата, само че стражът на " смърфовете " се намеси чудесно, с цел да я избие.

Две минути по-късно падна и първият гол. Ангел Лясков бе пресиран в половината на Локо Пловдив. Той загуби топката, с която на пробив потегли Георги Русев. Футболистът на ЦСКА 1948 стигна до наказателното поле, след което стреля с левия крайник по земя. Ударът му мина около Динко Хоркаш и влезе във вратата на гостите.

В 30-ата минута футболистите на ЦСКА 1948 желаеха дузпа за игра с ръка на Мартин Паскалев. Такава имаше, само че тя бе несъзнателно и падайки. Реферът Ивайло Стоянов остави мачът да продължи, а след инспекцията на ВАР неговото решение бе доказано.

Девет минути по-късно Джовани пусна хубаво и остро подаване от директен свободен удар към Алфа Конте, който обаче остана под топката и не съумя да нанесе добър изстрел.

Локомотив Пловдив получи дузпа в края на първото полувреме. Ивайло Стоянов уточни бялата точка, откакто Джовани финтира Ерденис Гурища, а бранителят на " алените " препъна бразилеца, който се стовари на земята в пеналтерията. ВАР прегледа обстановката и удостовери решението на съдията. Именно Джовани застана зад бялата точка и бе прецизен за 1:1.